„Az információszabadságot korlátozó törvényjavaslat indokolása két dologról árulkodik. Egyrészt arról, hogy a kormány az aktuális ügy céljának megfelelően értelmezi a jogszabályi kereteket. Az indoklás egyik megállapítása ugyanis az, hogy a sportági szakszövetségek civil szervezetként működnek, ezért nem indokolt az, hogy alanyi alapon az információszabadság törvény vonatkozzon rájuk. Elég valószínűtlen, hogy Varga Mihály hasonló érvelés alkalmazna a Norvég Alappal kapcsolatban.
Másrészt az is kiderül, hogy mint oly sokszor, a kormány teljesen félreérti általában az alapjogok és ebben az esetben az információszabadság rendeltetését és jogi működési mechanizmusait. „Jelen Javaslat természetesen nem zárja ki, hogy egyes tevékenységgel kapcsolatosan, különös jogszabályi előírás nevesítsen információkezelési kötelezettséget а sportszövetség számára”- szól az indoklás. Ez a megjegyzés tökéletesen ellentétes a közérdekű adatok megszerzéséhez és terjesztéséhez fűződő alapjog logikájával. Az információszabadság nem egy korlátozhatatlan alapjog, de a közérdekű adatok nyilvánossága a főszabály és csak kivételes esetekben lehet ez alól kivételt megállapítani, nem pedig fordítva.
Álláspontunk szerint a törvényjavaslat aránytalanul korlátozza az információszabadságot és a szabály parlamenti elfogadása esetén a köztársasági elnöknek alkotmányossági vétóval kellene élnie és aláírás helyett az Alkotmánybírósághoz kellene fordulnia.”